Haberler - Tekerlekli Sandalye Modelleri-TSM Medikal Haber-detay

Invacare Dragon Vertic Akülü Sandalye

Invacare Dragon Vertic Akülü Sandalye

Invacare Dragon Vertic akülü sandalye ayağa kaldırma özelliği olan Amerikan menşeli üst sınıf özellikli akülü sandalye grubuna giren bir üründür. Ayağa kaldırma özelliği nedeniyle fizyoterapistler tarafından önerilen ve orta derecede klinik desteğe ihtiyaç duyan engelliler için bir fizik tedavi ürünü olarak ta kullanılır.

Genel Özellikleri

Dragon Vertic akülü sandalye iç ve dış mekanlarda kullanılan 40mm’lik engelleri aşabilen B sınıf akülü sandalyedir. Ayağa kaldırma, eğim ayarlama dönüş ve tüm ayarlar ürünün kumanda (joystik) panelinden yapılır.

Baş boyun desteği, kolçakların arkaya doğru katlanması dik pozisyonlandırma eyleminde kullanıcının güvenliğini sağlamak amaçlı göğüs hizasında kullanıcıyı tutan emniyet kemeri, diz kısmından destek aparatı.

Ayakta dik pozisyonlandırma özelliğinde kullanıcının güvenliğini maksimum düzeyde sağlamak için göğüs kemeri ve dizlikler tam güvenlik sağlar.

Tavsiye edilen kullanıcı grubu

  • Parapleji (tetrapleji / parapareses, parapleji)
  • Meningomiyelosel (Spina bifida) sendromu
  • Kas hastaları
  • Serebral palsi (CP)
  • Travma sonrası beyin hasarı

Gerek iç mekanlarda gerek de dış mekanlarda size sağladığı hareket sertbestliği ile benzersiz ve farklı heyecanlar yaşatır. Alış veriş merkezlerinde üst raflara ulaşmak, mutfak, kitaplık vb. gibi yüksek konumdaki eşyalara nesnelere ulaşmak Dragon Vertic le sorun olmaktan çıkıyor.

Teknik özellikler

Ürünün, koltuk derinliği, alt bacak uzunluğu, kol dayama yüksekliği, kol dayama açısı, göğüs kemeri yüksekliği, sırtlık ve baş boyun desteği ayarları kullanıcının isteğine göre ayarlanır. Koltuk derinliğini ayarlamak için koltuğun altına delikli raylar vardır. Bu raylar sayesinde koltuk derinliği: 38, 40, 42, 44 ve 46 cm ye kadar ayarlayabilirsiniz.

Araçta 2 x 180 w gücünde motor bulunur. 2 x 12 volt 60 amper alman malı jel aküler ile aracı tek şarj ile 30 kilometreye kadar kullanabilirsiniz. Maksimum 8 kilometreye kadar hız kapasitesine sahiptir.

tekerlekli sandalye, tekerlekli sandalye firmasıtekerlekli sandalye modelleritoptan tekerlekli sandalyeakülü tekerlekli sandalye, tekerlekli sandalye firmalarıayağa kaldıran tekerlekli sandalyesahibinden tekerlekli sandalyekampanyalı sandalyeindirimli tekerlekli sandalyeucuz tekerlekli sandalyekiralık tekerlekli sandalye